Najbliższe starty   Zarząd   Trenerzy   Kontakt
Aktualność

Dodano: 2017-05-16, Świecie, Zaniemyśl, GWiNT, Swarzędz oraz Żary

Świecie, Zaniemyśl, GWiNT, Swarzędz oraz Żary

W IV Biegu Rycerskim w  Świeciu, 13 maja 2017 r. wziął udział Mariusz Jakubowski.

Start i meta biegu, którego dystans wynosił 10 km, znajdowały się przy zamku krzyżackim. Mariusz, w bezwietrzny i upalny dzień, uzyskał czas 00:58:06 i zajął 480 miejsce open. W biegu wzięło udział 660 osób.

Brawo NASZ RYCERZU!!!

Ultramaraton GWiNT Ultra Cross

Ambitne, czteromiesięczne plany treningowe ułożone przez naszego trenera Bartka, a w nich m.in. długie poranne weekendowe wybiegania, które wynosiły często ponad 30 km. W czasie treningowym było też sporo wyrzeczeń, niejeden raz towarzyszyło nam zmęczenie i osłabienie organizmu. Ale trenowaliśmy dalej, po to, aby wystartować w najważniejszym dla nas biegu tego sezonu.

13 maja w Zdroju k/Grodziska Wielkopolskiego, o godzinie 12:00 stanęliśmy na starcie biegu Mini GWiNT 55 km.

Bardzo miłym dla nas zaskoczeniem była obecność  kibiców. Byliście z nami na starcie, pierwszym punkcie kontrolnym oraz na mecie. Jolka, Karolina, Bartek, Michał, Oskar, Natalia, Madzia, Ania, Weronika, Rafał –dziękujemy. Obecność Krzysia też dodawała nam otuchy i wywoływała uśmiech na twarzy podczas robienia fotek.

Każdy z nas od samego początku biegł indywidualnie. Trasa biegu miała charakter crossowy, prowadziła ścieżkami leśnymi i śródpolnymi, były do pokonania piaszczyste i ostre podbiegi oraz strome, niełatwe zbiegi i np. strumyk bez żadnej kładki. Podczas biegu na bardzo krótkich odcinkach towarzyszył nam marszobieg. Mieliśmy 3 punkty kontrolno-odżywcze, na których nie traciliśmy czasu na odpoczynek. Napełniliśmy bukłaki i pędziliśmy dalej. Najszybciej spośród nas, dotarł na metę  Marcin Stachowski i zajął wysokie 20 miejsce, trasę pokonał w czasie 05:16:37. Adam Grelak z czasem 06:28:30 zajął 123 miejsce, niecałe 10 minut dłużej, a mianowicie 06:37:58 biegła Lidia Kwinto, uplasowała się ona na 143 miejscu. Fabian trasę pokonał w czasie 07:38:47 i zajął 224 lokatę.

Nie było łatwo, ale daliśmy radę. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i trochę zmęczeni!!!

Emilia cały czas na podium.

14 maja br. w  Zaniemyślu odbyła się II Dycha Dryfa. Po prawie tygodniowej walce z chorobą, Emilia postanowiła w niej wystartować. Wśród 67 osób zajęła 25 miejsce, a 3 jako kobieta. Jej czas to 52:20:17.

Gratulacje!!!

W tym samym dniu, na VI Bieg 10 km Szpot Swarzędz  pojechali Bartosz Feifer i Piotr Piwecki. Trasa obejmowała jedną pętlę i wiodła ulicami miasta. W biegu wzięło udział 2475 uczestników. Kolejny raz, tym razem dzięki Bartkowi, Wolsztyńska Akademia Biegowa była wysoko w klasyfikacji. Trener zajął 29 miejsce i uzyskał czas 00:35:39. Piotrek, Tobie też należą się gratulacje, byłeś 239 z czasem 00:43:01.

Gratulujemy!!!

W niedzielę, w Survival Race na dystansie 6 km, Damian Figlarek i Wojciech Serwa też nie mieli lekko, zmagali się z bardzo trudnymi przeszkodami, co widać na załączonych zdjęciach.

Niedziela nie tylko biegowa ale również rowerowa.

W miejscowości Żary odbyła się 3 edycja Kaczmarek Electric MTB 2017 gdzie nasz rodzynek Robert Fijałkowski zajął 325 na 437 z czasem 1:14:38. Robert miał na trasie problemy techniczne z łańcuchem na wymagającej trasie po zderzeniu z drzewem, dojechał już szczęśliwie do mety.

No to biegamy dalej, a nawet jeździmy…….

staystrong.pl

POMOŻEMY CI POSTAWIĆ PIERWSZE KROKI Z BIEGANIEM !!!